Організувала незаконну діяльність завідувачка відділення однієї з лікарень міста та залучила до неї спільницю.
Повідомлено про підозру завідувачці відділення однієї з лікарень Житомира та її спільниці, які масово виготовляли для військовозобов’язаних чоловіків документи щодо призначення групи інвалідності. Про це повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань в п’ятницю, 11 липня.
Незаконну діяльність фігурантки почали з жовтня 2024 року. Завідувачка відділення входила до складу експертної команди лікарні, яка наразі замість МСЕК визначає і присвоює інвалідність. Вона виготовляла для охочих низку медичних документів, у тому числі історію хвороби з підробленими даними про довготривале лікування у медичних закладах.
Загальне рішення про призначення групи інвалідності приймалося на підставі цих документів та за активної участі завідувачки відділення, яка впливала на інших лікарів.
Посередниця проводила всю комунікацію з потенційними клієнтами. Вартість такої “послуги” складала 5500 доларів з кожної особи. За попередніми даними, фігуранти могли виготовити фальшиві документи для понад 100 військовозобов’язаних.
Наразі слідство встановлює повне коло медиків та посадовців, які могли бути залучені до оборудки.
Завідувачка відділення підозрюється в одержанні неправомірної вигоди, її спільниця – в одержанні коштів за вплив на прийняття рішення. Жінкам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.
Нагадаємо, в Україні скасовано 445 рішень медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) щодо встановлення інвалідності посадовцям.
Фіктивний діагноз дружині: у Києві чиновник за гроші допоміг ухилянту
Фіктивний діагноз дружині: у Києві чиновник за гроші допоміг ухилянту